دوشنبه ۰۵ فروردين ۱۳۹۸

پیام معاونت فرهنگی و دانشجوئی در جام بسیج

فعالیت های ورزشی و سرگرم کننده ای که به نام ...


پیام معاونت فرهنگی و دانشجوئی در جام بسیج

بسمه تعالی

فعالیت های ورزشی و سرگرم کننده ای که به نام بازی میان دانشجویان اجرا می شود،تحت شرایطی می تواند اهداف ارزشمندی را محقق کند. اگر این فعالیت ها به صورت خردمندانه ای برنامه ریزی شود،می توان گفت بازی فرم غیر جدی یک رفتار جدی در صحنه کنش ها و واکنش های فردی واجتماعی است. انواع هوش،خصوصاً هوش هیجانی افراد، دربازی رشد می یابد و با بلوغ خود،فرد را برای حضور معقول تری در صحنه اجتماع آماده می کند.یادگیری مهارت هایی چون؛ کارگروهی،احترام به حقوق دیگران،عدالت ورزی،تلاش،جدیت،همنوع دوستی،ودهها مهارت ارزشمند اجتماعی دیگر،به شرط یک برنامه ریزی درست وعمل آگاهانه شرکت کنندگان در بازی آموخته می شود.بنابراین ،هدف اصلی در برنامه های ورزشی،تفریحی وامثال آن،علاوه برایجاد نشاط وسالم سازی جسم و جان دانشجویان عزیزمان –به عنوان سرمایه های ارزشمند انسانی کشور – رشد مهارت های مختلف برای حضور مؤثر در شئون مختلف زندگی،خصوصاً زندگی شغلی است.

انجام فعالیت های ورزشی وبازی های محلی در بین دانشجویان،عامل ایجاد شور و نشاط به جای افسردگی ودل مردگی خواهد بود.بی شک،چنین دانشجویانی قادر خواهندبود با انگیزه وآمادگی بهتری در فعالیت های اصلی خود در کلاسهای درس وبخشهای بستری حضور یابند. این فعالیت ها به دو شرط مفیدتر خواهندبود: اول آن که،دانشجویان عزیز ومسئولان محترم برگزاری چنین برنامه هایی،این گونه فعالیت ها را با نگاهی ابزاری اجرا کنند.ورزش وبازی ،خصوصاً برای دانشجویان عزیز،هدف نیست،وسیله ای ارزشمند برای سالم سازی جسم وجان است؛هدف اصلی،کسب علم وارزش های متعالی برای دست یابی به حیات معقول و تقرب به درگاه الهی است. دوم این که، دانشجویان عزیز ومسئولان محترم در حین برگزاری فعالیت ها به اخلاق ومنش پسندیده ملتزم باشند و محیط ورزشی را به محیطی دوستانه و سالم تبدیل کنند که پس از اتمام جام ها والمپیادهای ورزشی سرمایه بزرگی به نام دوستان جدید چه در تیم خود وچه در تیم های رقیب به دست آورند.

معاونت فرهنگی ودانشجویی ضمن تشکر وقدردانی از دلسوزان مدیریت تربیت بدنی دانشگاه به خاطر برنامه ریزی های منظم واجرای بسیار مطلوب آنها برای عزیزان دانشجو در سطح دانشگاه وحمایت جدی از کلیه تلاشهایی که در این راستا صورت می گیرد، انتظار دارد همکاران محترم مدیریت تربیت بدنی با تلاش بیش از پیش، گسترش ورزش همگانی وایجاد شادابی در محیط دانشگاه را به صورت جدی پیگیری وزمینه فعالیت ورزش حرفه ای را برای دانشجویان علاقه مند فراهم سازند.با آرزوی توفیق روز افزون برای همه عزیزان.

      

                                                                                         دکتر رضا فیروزی

                                                                                           معاون فرهنگی و دانشجویی


تاریخ خبر: ۱۳۹۶/۰۱/۳۰ ۱۲:۰۱ | دفعات بازدید: ۲۸۷ بازدید

تگ ها: -دیدگاه های کاربرانثبت نظرتمامی حقــوق مادی و معــنوی این سایت متــعلق به معـــاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه می باشد - طراحی:پارسه وب